Marzec: Nowy start dla Twojego snu z nowym materacem

a bedroom with a large bed in a room

Wiosna to czas, w którym świat budzi się do życia. Wykorzystaj pierwsze słoneczne miesiące i wprowadź do swojej codzienności pewne zmiany. Jeśli chcesz w tym roku cieszyć się nieograniczonymi pokładami energii – koniecznie podnieś na wyższy poziom swoją higienę sypialnianą. Nie wiesz od czego zacząć? Wymiana materaca to coś, od czego warto zacząć.

Czemu warto kupić nowy materac?

Nowy materac może znacznie przyczynić się do poprawy jakości Twojego snu. Wygodne i dobrze dopasowane podłoże do spania jest niezbędne dla głębokiego i regenerującego wypoczynku, a tym samym – dla ogólnego, codziennego samopoczucia i stanu zdrowia całego organizmu.

Rozpocznij wiosnę od zakupu nowego materaca, jeżeli zmagasz się z bólem pleców lub nadmiernym napięciem mięśniowym. Wybierz model, który pozwoli Twojemu ciału się w pełni rozluźnić. Z pewnością sprawi to, że sen będzie głębszy, a częstotliwość przebudzeń znacznie się zmniejszy. Wymiana materaca na nowy ułatwi Ci też utrzymywanie w sypialni optymalnego poziomu higieny, a także zwiększy komfort termiczny odczuwany podczas snu.

Jakie wypełnienie wybrać?

Na rynku znajdziesz materace z wieloma różnymi typami wypełnienia. Nie wiesz, który jest odpowiedni dla Ciebie? Skorzystaj z naszych porad!

  • Materace piankowe – producenci stosują rozmaite pianki. Dużą popularnością cieszą się egzemplarze termoelastyczne oraz wysokoelastyczne. Jednak również standardowe, bardziej budżetowe modele z tradycyjnej pianki poliuretanowej mogą zapewnić należyty poziom wygody.
  • Materace sprężynowe – obecnie najbardziej poleca się zakup modeli ze sprężynami kieszeniowymi. Są one bardziej ergonomicznie, niż tradycyjne materace bonellowe.
  • Materace hybrydowe – łączą w sobie najważniejsze cechy modeli piankowych i sprężynowych. Oferują stabilizację, amortyzację oraz elastyczność punktową.
  • Materace lateksowe – dobrze sprawdzają się w sypialniach należących do alergików. Nie wywołują reakcji uczuleniowych, a struktura naturalnego lateksu pozwala powietrzu na nieustanny przepływ.

Wymiary i twardość – jaką decyzję podjąć?

Aby materac należycie spełniał swoją funkcję, koniecznie dobrze zastanów się nad wyborem stopnia twardości. Przede wszystkim dostosuj go do swojej wagi. Jeśli jest ona niska – wybierz miękki egzemplarz. Jednak jeśli Twoje BMI jest dość wysokie – lepszym wyborem będzie dla Ciebie twarde wypełnienie. Weź pod uwagę też wymiary materaca. Wskazuje się, że na jedną osobę powinno przypadać minimum 90 centymetrów szerokości.

Jeśli Twoje samopoczucie nie jest idealne, rozpocznij zmianę stylu życia od inwestycji w sen. Wybierz wygodny, ergonomiczny materac i zadbaj o swoje zdrowie.

Artykuł sponsorowany.

 

 

Total
0
Shares
Prev
10 sposobów na smaczne potrawy z bananów: Odkryj przepisy z zakolami, haluksami, batatów i buraka

10 sposobów na smaczne potrawy z bananów: Odkryj przepisy z zakolami, haluksami, batatów i buraka

Banany to niezwykle popularny owoc, który zawsze możemy spotkać na naszym stole